Gelin Aksesuarı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin Aksesuarı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Hayalini kurduğun her şeyi tek tek seçtin ve hepsini planlıyorsun, bir gelinliği ve ayakkabını bir uyum içerisinde kombinledikten sonra, saç modeline karar verdin ve artık yıllarca beklediğin muhteşem güne artık hazırsın… Şimdi son dokunuşu yapma saç aksesuarını seçme zamanı. En özel gününde bir yıldız gibi parlaman için doğru aksesuarı seçmek çok önemli. Doğru aksesuarı seçmen için, 10 tavsiye hazırladık…

1-Her Şeyin Temeli – Gelinliğin

Gelinlik, düğünün en önemli parçasıdır, tepeden tırnağa her şeyin yol göstericisidir. Aksesuar ise gelinliğin en önemli tamamlayıcısı parçasıdır. Öncelikle kendine şunu sormalısın: ”Hangi Aksesuar beni yansıtır?” Yüksek ihtişamlı, ışıl ışıl bir prenses tacı mı, zarif detaylar içeren ince bir aksesuar mı, çiçeksi dokunuşlar içeren romantik bir aksesuar mı? Bu soruların cevapları aksesuar seçiminde, tarzını yakalamana yardımcı olabilir. Gelinliğin rengini, modelini, süslemelerini göz önüne alarak seçini belirleyebilirsin.

2-Nasıl Bir Gelin Olmak İstiyorsun?

Tarzını belirleyebilmek için kendine su soruları sormalısın.

Klasik ve zamansız bir gelin mi olmak istiyorsun?

Ya da prenses gibi görünen bir gelin mi?

Yoksa, alışılmışın dışında hafızalardan uzun süre silinmeyecek bir gelin olmak mı?

Nasıl bir gelin olmak istediğini kafanda canlandırman, tarzını yansıtacak aksesuarı bulmanda ve doğru görünümü elde etmende sana yardımcı olacak.

3-Gelin Saçı

Gelin saçına karar vermen, en iyi aksesuarı seçmeni sağlayan en önemli adımlardan biri.

Örgü saç modeli düşünüyorsan ince zarif bir aksesuar örgü içine de dağılacak şekilde tercih edebilirsin yada başınızın arka kısmında kalacak yarım bir aksesuar tercih edebilirsiniz.

Naturel dalgalı bir saç hayalinizse, romantik çiçek detaylı yada natürel detaylar içeren bir aksesuar seçerek gelinlik tarzını tamamlayabilirsiz.

Belkide aradığın aksesuar bir tarak tokada olabilir. Tarak tokayı bir çok saç modelinde rahatlıkla tercih edebilirsin. Unutmayın, her saça uygun farklı bir çok aksesuar mevcut. Kararsız kaldığınızda Miracle Accessory ekibi olarak doğru tercih yapmanız için her zaman yanınızdayız.

4-Benim Hayal Ettiğim Aksesuar?

Aslında yardımcı olmayı en çok sevdiğimiz nokta tam da bu. Benim hayalimde çiçekli bir aksesuar var ama size örnek model gösteremiyorum. Böyle bir durumda, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için öncelikle nasıl bir aksesuar istediğinizi anlamak için tek tek hepsini not alarak bunun üzerinden hayalimizdeki aksesuarı yaratmaya çalışıyoruz. Tabi ki aksesuarınızın gelinliğinize, tarzınıza ve saç modelinize uyumu oldukça önemli. Bu noktada gelinlik stilinize en uygun aksesuarı seçmenizde size yardımcı oluyor.

5-Her Şey Bir Bütün Olmalı

Düğün günü söz konusu olduğunda detayların önceliği kişiye göre değişebilir elbette. Özel gelinler ayakkabısıyla, saç aksesuarının birbirini tamamlamasını ister, bazıları saç aksesuarının gelinliğini tamamlamasını ister. Bu noktada her şey size bağlı, önceliklerinizi belirleyerek her şeyin bir bütün gibi görünmesini sağlayabilirsiniz

6-Rahat Olmak

Aksesuar seçiminde en önemli detaylardan biri rahat olmak. Eğer rahatlık senin için önemliyse hafif, ince zarif el yapımı bir aksesuar tam sana göre. Her gelin, sımsıkı ve her şeyi taşlı ağır bir aksesuarı beş saat boyunca kafasının üzerinde taşımak istemeyebilir. Aksesuarınız tüm gece sizinle olacak rahat bir şekilde dans edip en özel gününüzün keyfini çıkarabilmek için, doğru aksesuar tercihi yapmanız çok önemli.

7-Kendinden Emin Olmak

Her ne olursa olsun, kendi kararının arkasında durmalısın. Seni yansıtan aksesuarı seçtin, çok mutlusun… Ama sevdiklerinin ne düşündüğü, Annen, en yakın arkadaşın ya da kayınvaliden… Ne yazık ki herkes her zaman seninle aynı fikirde olmayabilir. Burada önceliğin kesinlikle kendi seçimin olmalı. Unutma, gün senin günün ve senin hayalin

8-Birden Fazla Gelinlik Giyeceksen

Ya da after party de elbise tercih edeceksen, ikisiyle de uyumlu olacak bir tercih yapabilirsiniz yada farklı bir görünüm elde etmek istiyorsan tek bir gelinlik ile farklı saç aksesuarı da kullanarak, geceye alışılmışın dışında bir detay da ekleyebilirsin.

9-Geleneksel mi Yoksa Trend mi Olmak İstersin?

İnce hafif, sade klasik bir görünümle, zamansız modayı ışıltılı bir aksesuarla yakalayabilirsin ya da günün modası neyse çiçek detaylar, tüy detaylar sana en uygun olanı tercih ederek, bulunduğun zaman diliminin tadını çıkarabilirsin.

Benim tavsiyem, sade klasik ve zamansız görünüm değil, alışılmışın dışında seni yansıtan, akıllardan uzun süre silinmeyecek olanı tercih etmen… Bundan 10 yada 20 yıl sonra düğün fotoğraflarına baktığında, ben bunu çok sevdim ne kadar güzel bir gelin oldum diyebilmen paha biçilemez

10-Aksesuar Sizin Bir Parçanız Olmalı

Unutma, aksesuar yüzünün en önemli dekorlarından biri. Başının üzerine tam oturmalı, saçınız çok gür değil ise daha ince sizi tamamlayan bir aksesuar seçmelisin. Saçın kıvırcık ve aşırı gür ise saçın içerisinde kaybolmayan, daha yoğun bir aksesuar seçmelisin.

Küçük bir sır vereyim, saç aksesuarı takmak tamamen farklı bir deneyim, yürürken seçtiğin detayların fark edilmesi, kendinden emin ve asil hissetmeni sağlıyor.

Ayrıca düğün günü tüm görünümümüzde yaratıcılığınızı ifade etme şansı veren en önemli öğe kesinlikle saç aksesuarı.

                Unutma, Senin Günün

                                 Senin Düğünün

                                                               İçinden nasıl geliyorsa öyle ol!